Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PODSUMOWANIE SEZONU ZIMOWEGO SKOCZKÓW PARAFIALNEGO KLUBU SPORTOWEGO „OLIMPIJCZYK” W 2019 ROKU

Utworzono dnia 19.03.2019

To był bardzo wyczerpujący okres startowy. Skoczkowie „Olimpijczyka” wzięli udział w 45 konkursach skoków i zawodach w kombinacji norweskiej. Po raz pierwszy zawodnik „Olimpijczyka” reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym. Reprezentowaliśmy Polskę także w innych międzynarodowych zawodach – Puchar Świata, Puchar Kontynentalny, Mistrzostwa Świata Juniorów czy Fis CUP. Twardosz Anna została wicemistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet, a Krzak Jarosław i Klimowski Bartłomiej zdobyli medale Mistrzostw Polski Juniorów.

• Alpen Cup w Schoan – 26 miejsce

• Lotos Cup 2019 wygrała 1 konkurs , a cztery razy była druga. W klasyfikacji generalnej po 10 konkursach zajęła miejsce 2.

• W Zakopanem w biegu na 15 km był 23

• W Ptaszkowej na 10 km zajął miejsce 4.

Jarosław Krzak – junior A:

• Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich w Zakopanem (HS 140) – 13 miejsce

• Mistrzostwa Polski Juniorów (OOLMŁ) w Zakopanem – złoty medal w konkursie drużynowym oraz 4 miejsca na HS 140 i HS 90

• Fis Cup w Zakopanem – 45 miejsce

• Lotos Cup 2019 – w dwóch konkursach stanął na podium na miejscu trzecim, a trzy razy był czwarty. W klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu 6.

Bartłomiej Klimowski – junior B:

• Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej – 7 miejsce

• Mistrzostwa Polski Juniorów (OOLMŁ) w Zakopanem w kombinacji norweskiej – zdobył dwa brązowe medale indywidualnie oraz w sprincie drużynowym

• Puchar Kontynentalny w Planicy – 42 i 48 miejsce

• Fic Cup w skokach – 57 miejsce

• Lotos Cup 2019 w kombinacji norweskiej – dwa razy był drugi i dwa razy trzeci co dało w końcowej klasyfikacji generalnej miejsce 2 i roczne stypendium.

W skokach narciarskich w klasyfikacji generalnej zajął miejsce 10.